AMP w Tenisie za nami!

• W dniach 12-14maja br. w Poznaniu odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie. W trenerskim debiucie Piotra Diłaja żeńska reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś mężczyźni uplasowali się lokatę niżej.

Pierwszego dnia turnieju żeńska część reprezentacji Politechniki Gdańskiej pokonała Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania 2:0 oraz uległa Uniwersytetowi Ekonomicznemu z tego samego miasta 0:2. Drugi dzień Półfinału dla naszych tenisistek był już mniej udany. Gdańskie zawodniczki przegrały bardzo wyrównane spotkanie z Uniwersytetem Szczecińskim 1:2 oraz uległy Akademii Wychowania Fizycznego z tego samego miasta 0:2.

Również z bilansem jednego zwycięstwa oraz jednej porażki pierwszy dzień rywalizacji zakończyli nasi tenisiści. Zawodnicy PG ulegli drużynie Uniwersytetu Szczecińskiego 1:2 oraz pokonali drużynę AWFu Poznań 2:0. Dzień później reprezentanci PG przegrali po bardzo zaciętej walce 1:2, ulegając drużynom Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Adama Mickiewicz z Poznania.

Te rezultaty sprawiły, że ostatniego dnia naszym drużynom pozostała walka o 7. Miejsce w turnieju. Dziewczyny walkowerem pokonały Uniwersytet Medyczny Poznań 2:0 i Półfinał AMP zakończyły właśnie na 7. lokacie. Mniej szczęscia mieli nasi panowie. Reprezentanci PG ulegli Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Medycznemu 0:2 i zajęli 8. miejsce.

Obu drużynom należą się ogromne gratulacje i uznanie za wspaniałą walkę w dzisiejszych spotkaniach. Zabrało szczęścia, bo aż cztery spotkania zostały przegrane piłek meczowych po naszej stronie. Drużynie męskiej zabrakło jednej piłki, by zająć drugie miejsce w grupie i awansować do finałów AMP. Kobiety walczyły nie tylko z przeciwniczkami ale również z kontuzjami. Wszyscy zasłużyli na wielkie DZIĘKI.

Wyniki Kobiety:

PG-ZUM
    Debel: PG (Para Nathan Kawalec/ Piotr Zarzycki - ZUT 6:7 3:6
    Singiel: PG (Nathan Kawalec) - ZUT 1:6 2:6

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej wystąpiła w składzie: Bogdan Katarzyna, Czyżewska Zofia, Górka Michał, Kamińska Anna, Kawalec Nathan, Kozakiewicz Robert, Sikora Martyna, Szczesna Edyta, Wojtaś Rober, Zarzycki Piotr

Trener: Piotr Diłaj