Badmintoniści PG z awansem do Finału AMP

• W dniach 11-12 marca br. w Łodzi odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła w nim trzecie miejsce i zagwarantowała sobie rozstawienie w Finale AMP w Krakowie.

W fazie grupowej Półfinału A nasza drużyna rozegrała cztery mecze odnosząc cztery zwycięstwa. W pierwszym spotkaniu Politechnika Gdańska pokonała Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia 7:0. Takim samym wynikiem zakończyła się rywalizacja z warszawską Akademią Sztuki Wojennej.

W dwóch kolejnych meczach grupowych nasza drużyna pokonała kolejno Uniwersytet Łódzki 6:1 oraz Uniwersytet Szczecinki 7:0 i z pierwszego miejsca w grupie awansowała do ćwierćfinału, zapewniając sobie jednocześnie udział w Finale Akademickich Mistrzostw Polski.

W niedzielę w 1/4 turnieju nasza drużyna zmierzyła się z Uniwersytetem Medycznym z Warszawy. To spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla gdańszczan.

W półfinale zespół PG przegrał z Politechniką Białostocką 0:4 i miał przed sobą walkę o 3. miejsce w turnieju. W tym ostatnim meczu nasza drużyna wygrała z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu 4:1 i rywalizację zakończyła z brązowymi medalami na szyi.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia w Krakowie.

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej wystąpił w składzie: Maciej Kuchta, Damian Konikowski, Szymon Najduch, Adrian Szkrawan, Marta Falkowska, Kornelia Kowalczyk, Emilia Rychła, Aleksandra Zabrocka oraz grający trener Rafał Kasprów.