Piłkarki Ręczne w Finale AMP!

• W dniach 19-21 maja br. w Warszawie odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. Nasze szczypiornistki nie tylko zagwarantowały sobie udział w Finale AMP, ale w tym turnieju zajęły drugie miejsce!

W fazie grupowej reprezentacja Politechniki Gdańskiej w trzech meczach odniosła trzy zwycięstwa. Gdańszczanki pokonały kolejno Warszawski Uniwersytet Medyczny 25:13, Uniwersytet Łódzki 33:15 oraz UAM z Poznania 22:10 i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do ćwierćfinału!

W 1/4 turnieju nasze zawodniczki pokonały Uniwersytet Medyczny z Łodzi 25:12i stawiły się w półfinale. Na tym etapie rozgrywek podopieczne trenera Krzysztofa Kaszuba pokonały Politechnikę Poznańską 23:16 i awansowały do finału.

W ostatnim meczu turnieju reprezentacja PG przegrały z Akademią Leona Koźmińskiego  18:23 i turniej zakończyły na 2. miejscu.

Dwie pierwsze wygrane pozwoliły naszym zawodniczkom na wywalczenie awansu do Finału Akademickich Mistrzostw Polski już pierwszego dnia! Impreza ta odbędzie się w dniach 9-12 czerwca br. w Warszawie.