Szczypiornistki PG ze srebrnymi medalami UTE w Finale AMP

• W dniach 9-12 czerwca br. w Warszawie odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej spisała się znakomicie i zdobyła srebrne medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W fazie grupowej  reprezentantki PG nie miały dużo szcześcia i z trzech spotkań wygrały zaledwie jedno: z Uniwersytetem Śląskim z Katowic 30:15. Porażki zawodniczki PG poniosły z AWF 17:19 i Uniwersytetem Gdańskim 18:21.

Dużo lepiej nasze zawodniczki spisały się w meczach o miejsca 9-12. W pierwszym spotkaniu zespół PG pokonał AGH Kraków 21:18, a w meczu o 9. okazał się lepszy od UE Katowice, wygrywając 18:12.

Te rezultaty pozwoliły naszej drużynie zająć nie tylko 9. lokatę w klasyfikacji Uczelni Technicznych, ale również zająć 2 miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych!

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Banach Karolina, Deręgowska Anna, Dybowska Dominika, Hofman Anita, Jażdżewska Aleksandra, Kunicka Magdalena, Leśniak Aleksandra, Ludwikowska Anna, Piepka Karolina, Pleszewska Paula, Rutkowska Marta, Świetlik Patrycja, Trela Anna, Zawadzka Natalia, Zwolak Karolina
    Trener: Krzysztof Kaszuba