Udany występ naszych zawodników na AMP we Wspinaczce Sportowej

• W dniach 6-9 kwietnia br. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej.

W imprezie startowały 133 panie i 230 zawodników. Rywalizowali oni w trzech  konkurencjach: boulderingu, wspinaczce bez asekuracji / na trudność / z lina asekuracyjną /  oraz we wspinaczce na czas.

Reprezentacja PG odniosła bezprecedensowy sukces zdobywając tytuł wicemistrza Polski w punktacji generalnej panów. Nasi zawodnicy mogli się cieszyć także srebrnymi medalami w klasyfikacji drużynowej szkół technicznych,a studentki zostały nagrodzone brązowymi medalami za trzecie miejsce w rywalizacji uczelni technicznych.

Na ten wynik rywalizacji  zapracowali:Marzena Hirsch,Sandra Bekasiewicz,Urszula Subkowska,Aleksandra Detlaff,Daria Mazur.

Srebrni medaliści klasyfikacji generalnej to:Krystian Markiewicz,Jakub Nadolski,Tomasz Bielecki,Piotr Hirsch,Adam Matusiak i Michał August, Jakub Dębski.