Zwycięstwo na Akademickich Mistrzostwach Pomorza

• Zespół z naszej uczelni okazał się najlepszy podczas Akademickich Mistrzostw Pomorza w Aerobiku Sportowym, które odbyły się 8 kwietnia 2017 na hali Centrum Sportu Akademickiego PG. Gratulacje należą się całej drużynie, nad którą pieczę sprawuje trenerka Maria Zaborna, wykładowca CSA PG.

Do świetnego wyniku drużynowego nasi zawodnicy dołączyli medale w poszczególnych konkurencjach. Wśród zespołów trójkowych reprezentantki PG były najlepsze. Wygrała trójka w składzie: Karolina Gajewska, Karolina Kotowska, Natalia Sobolewska, a srebrny medal zdobyły: Weronika Ganczarska, Małgorzata Karwowska, Natalia Krasicka.

Najlepszą solistką okazała się Karolina Kotowska. Z kolei Natalia Sobolewska wywalczyła brązowy medal. Sukces odniosła również debiutująca Marta Burczyńska, która zdobyła czwarte miejsce.

Najcenniejszy – złoty krążek wywalczyła również para: Karolina Gajewska i Daniel Gawkowski.

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, a jednocześnie okazją do świętowania dwudziestej rocznicy Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Aerobiku Sportowym. To właśnie na hali sportowej Politechniki Gdańskiej, w kwietniu 1997 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Pomysłodawczynią i organizatorką tamtych zawodów była Ewa Suchanowska, wówczas wykładowca na naszej uczelni.