AMP w Karate za nami!

26 maja 2019 roku we Wrocławiu na hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karte WKF. Z Wrocławia naszym reprezentantom udało się przywieźć cztery medale. Dało to 11. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 6. w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W kumite indywidualnym wszyscy startujący spisali się dobrze. Brązowe krążki w kategorii genralnej trafiły do Magdaleny Ossowskiej oraz Aleksandra Mrozińskiego.
Odrobiny szczęścia zabrakło Piotrowi Marmoniowi oraz Filipowi Wendt, który mimo wygrania  pierwszej i drugiej walki (8:0,  6:3) w trzeciej uległ 1:3 reprezentantowi Polski, uczestnikowi ubiegłorocznych MŚ i ME  oraz tegorocznych ME w karate WKF.
O stopień wyżej nasi reprezentanci uplasowali się w kumite druzynowym. Nasi zawodnicy wygali z AGH Kraków,  UMK Toruń i Politechniką Łodzką, jednak w finale przegrali z Politechniką Wrocławską i zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej oraz III w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Politechnikę Gdańską reprezentowali:
Magdalena Ossowska (kumite indywidualne kobiet - 50 kg)
Sara Wróbel (kata indywidualne kobie)
Piotr Marmoń (kumite indywidualne mężczyzn + 84 kg, kumite drużynowe mężczyzn)
Aleksander Mroziński (kata indywidualne mężczyzn,  kumite indywidualne mężczyzn -67 kg, kumite drużynowe mężczyzn)
Filip Wendt (kumite indywidualne mężczyzn +84 kg, kumite drużynowe mężczyzn)
Mateusz Bałdyga -kumite indywidualne mężczyzn -84 kg, kumite drużynowe mężczyzn
Trener: Mirosław Adamowski