AMP w Pływaniu za nami. Męska reprezentacja PG z brązowym medalem UTE!

W dniach 9-11 października br. pływalnia AQUA Lublin gościła Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Wśród najlepszych akademickich reprezentacji w naszym kraju nie zabrakło oczywiście reprezentantów Politechniki Gdańskiej. W klasyfikacji drużynowej nasza męska drużyna zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła brązowe medale UTE, zaś żeńska reprezentacja  w klasyfikacji generalnej zajęła 15 miejsce, zaś wśród Uczelni Technicznych była  4.

Indywidualnie do przedstawicieli naszej uczelni trafiło 9 medali w klasyfikacji UTE.

Złoty krążek wywalczył na 100 m stylem grzbietowym Dawid Paluszkiewicz. Ten sam zawodnik startował również na 50 m stylem dowolnym i zdobył „brąz” (9 miejsce w klasyfikacji generalnej).

Dariusz Mech wywalczył dwa brązowe medale w Klasyfikacji Uczelni Technicznych! Pierwszy w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym (13. miejsce w klasyfikacji generalnej) , drugi na 50 m stylem dowolnym (7 miejsce).

Na 100 m stylem dowolnym płynęli również Paweł Frączek (21 miejsce) oraz Piotr Dulski (46). Pierwszy z nich płynął również na 50 m i zajął 28 miejsce. Na tym ostatnim dystansie Patryk Dalidowicz uplasował się na 41 pozycji, Szymon Kowalski na 46, Mateusz Małecki na 56, natomiast Piotr Dulski 71. Dalidowicz wystartował również na 50 m stylem klasycznym i zajął 33. miejsce.

Na 100 m stylem klasycznym Mateusz Szczepankiewicz uplasował się na 21 miejscu, zaś płynąc na połowę tego dystansu był 25. Płynąc na 50 m stylem grzbietowym Szymon Kowalski zajął 17. Miejsce, zaś Kamil Rubach był 27, a Mateusz Małecki 29. Na 100 m stylem motylkowym Kamil Rubach zajął 28. Miejsce.

Wśród Pań, indywidulnie brązowy medal UTE płynąc na 50m stylem dowolnym zdobyła Ula Szymańska. Reprezentantka PG w klasyfikacji generalnej zajęła 14. miejsce. Płynąc na 50m stylem klasycznym Ula wywalczyła „srebro” UTE, a w „generalce” była 20.

Na tym dystansie 50m stylem dowolnym wystąpiły również Agata Kasprowicz (30 miejsce), Barbara Szyca (42), Weronika Zieleniewicz (49) i Emilia Miszewska (69). Na 50 m stylem klasycznym płynęła również Agata Chojnicka (32).

Brązowy „krążek” UTE płynąc na 50m motylkiem zdobyła również Agata Maciesza. W całej klasyfikacji zajęła ona 9 miejsce. Natomiast 37. Była Weronika Zieleniewicz. Agata płynęła również na 100 m stylem zmiennym i zajęła 14 miejsce.

Płynąc na 100 m stylem dowolnym Barbara Szyca uplasowała się na 35. miejscu, a na 100 m stylem klasycznym Agata Chojnicka zajęła 23. miejsce.

Na podium UTE stanęły również męska i żeńska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym.  Nasze Panie w składzie Agata Maciesza, Barbara Szyca, Agata Kasprowicz, Urszula Szymańska w klasyfikacji generalnej zajęły 9 miejsce oraz zdobyły srebrne medale UTE.  Panowie w składzie Paweł Frączek, Patryk Dalidowicz, Mateusz Małecki, Darisz Mech zajęli 8 miejsce w „generalce” oraz uplasowali się na najniższym stopniu podium w kategorii UTE.

Męska sztafeta 4x50 m stylem zmiennym w składzie Dawid Paluszkiewicz, Mateusz Szczepankiewicz, Kamil Rubach, Szymon Kowalski zajęła 11 miejsce.

Na tej samej pozycji start na 4 x 50 m stylem dowolnym uplasowała się sztafeta mieszana w składzie Agata Maciesza, Urszula Szymańska, Paweł Frączek, Dariusz Mech.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Chojnicka Agata, Dalidowicz Patryk, Dulski Piotr, Frączek Paweł, Kasprowicz Agata, Kopiczko Sandra, Kowalski Szymon,  Maciesza Agata, Małecki Mateusz, Mech Dariusz, Miszewska Emilia, Paluszkiewicz Dawid, Rubach Kamil, Szczepankiewicz Mateusz, Szyca Barbara, Szymańska Urszula,  Zieleniewicz Weronika

Trenerki: Emilia Miszewska, Alicja Pęczak - Graczyk