Bal Sportowca 2020 za nami!

W piątek, 31 stycznia odbył się Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie, podczas którego uhonorowano najlepszych sportowców reprezentujących naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz najbardziej usportowiony wydział PG Uczelni odbyło się już po raz szósty.

W pierwszej kolejności uhonorowano  Najbardziej Usportowiony Wydział Politechniki Gdańskiej (posiadający największą liczbę sportowców reprezentujących naszą uczelnię na AMP). W tej kategorii po raz kolejny z rzędu zwyciężył Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska. Pamiątkowy puchar z rąk Rektora Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztofa Wilde oraz Dyrektora Centrum Sportu Akademickiego PG, Pana Krzysztofa Kaszuba odebrała Pani Dziekan Joanna Żukowska.

Po raz drugi wybrano Najlepszego Sportowca Politechniki Gdańskiej. W plebiscycie zwyciężyła Paulina Szymanel (Trójbój Siłowy – 2333 głosów) przed Izabelą Satrjan (Kolarstwo – 2075 głosów).

W czasie oficjanej części balu uhonorowani zostali również trenerzy. Jakub Pankowski, trener sekcji żeglarskiej otrzymał nagrodę im. Eugeniusza Piaseckiego dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów. Natomiast Gabriela Meyer-Gwizdała oraz Marek Marchlewski otrzymali pamiątkowe medale za zasługi w rozwoju sportu akademickiego.

Przyznano także srebrne i złote odznaki AZSu. Pierwsze otrzymali Marcin Styborski, Dawid Płotka, Stanisław Wawak, Marlena Szeligowska,  Zofia Rytlewska,  Marta Nawrocka,  Zuzanna Montwiłł, Agnieszka Haryńska, Bartosz Gliszczyński,  Łukasz Mirzejewski, . Aleksander Kondrat, Przemysław Adamski,  Sebastian Buga Oraz Paweł Frączek, złota odznaka trafiła do Dominiki Buksak.

Całość uatrakcyjniły występy artystyczne – wokalnego duetu Olgierda Wysockiego oraz Pauliny Maciejewskiej oraz dwóch par tanecznych - Pary Juniorskiej Marcela Józefowicza oraz Patrycji Jankowskiej, a także Studentów Politechniki Gdańskiej Grzegorza Ślusarskiego (WILIŚ) oraz Pauliny Karpińskiej (OiO)

Po części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja, a następnie rozpoczęła mniej oficjalna część balu.