Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej za nami!

W piątek 2 lutego br. w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbył się Bal Sportowca. Impreza, która odbyła się już po raz 4 tradycyjnie przyciągnęła szerokie grono sportowców reprezentujących naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Wśród obecnych gości nie zabrakło władz Politechniki Gdańskiej, Dyrekcji i nauczycieli CSA PG oraz przedstawicieli Organizacji Środowiskowej AZS Gdańsk i AZS Politechniki Gdańskiej.

W trakcie oficjalnej części Balu wręczono liczne nagrody oraz pamiątkowe odznaki AZS.

Najbardziej Usportowionym wydziałem Politechniki Gdańskiej w edycji 2016/2017 został Wydział Architektury a nagrodę z rąk Prorektora prof. Marka Dzida oraz Dyrektora Centrum Sportu Akademickiego Krzysztofa Kaszuby odebrała Pani Dziekan dr Justyna Borucka.

Najlepszym Sportowym Wydziałem Politechniki Gdańskiej w edycji 2016/2017 został  Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska. Nagrodę odebrał Dziekan Wydziału prof. Krzysztof Wilde.

Ponadto wręczono nagrody dla najlepszych studentów. W tym roku wyróżnienia trafiły do Pawła Tarnowskiego (ZiE -  windsurfing  / za zwycięstwo w regatach żeglarskich Pucharu Świata w japońskim Gamagori), Złotych medalistów AMP 2016/17: reprezentantek PG w aerobiku sportowym - trójki w składzie: Karolina Gajewska  (ARCH),  Karolina Kotowska  (ARCH),  Natalia Sobolewska  ETI, reprezentantów PG w ergometrze wioślarskim: Łukasz Stasiewicz  (EiA) oraz wioślarstwie: Patryk Butyński  (OiO), Rafał Gawędzki  (MECH), a także działacze KU AZS PG: Leśniewski Mateusz  (MECH), Mówińska Katarzyna  (ZiE) oraz Mówińska Iwona  (ZiE).

Dodatkowo wręczono 20 srebrnych odznak AZS oraz 5 złotych. Te ostatnie trafiły do Krzysztofa Wilde, Krzysztofa Kaszuby, Marty Parafiniuk, Iwony Mówińskiej oraz Mateusza Leśniewskiego. Srebrne odznaczenia odebrali: Marek Bleja, Krzysztof Czerytko, Ewa Katolik, Michał Korbus, Robert Kościński, Rafał Kwinta, Agata Maciesza, Wiktor Mertka, Laura Nowotnik, Maciej Piński, Magdalena Prusik, Mateusz Szczepankiewicz, Kinga Warjan oraz Monika Zachaczewska.

Podczas Balu Sportowca przedstawiono również pierwszoligowy zespół koszykarek Politechniki Gdańskiej, który znakomicie radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach.