Bal Sportowca za nami!

W piątek, 1 lutego odbył się Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie, podczas którego uhonorowano najlepszych sportowców reprezentujących naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz najbardziej usportowiony wydział PG Uczelni odbyło się już po raz piąty.

W pierwszej kolejności nagrodzeni zostali złoci medaliści Akademickich Mistrzostw Polski 2018r. Pamiątkowe dyplomy oraz upominki otrzymali Daria Pogorzelec (złota medalistka AMP w Judo), Filip Wendt (złoty medalista AMP w Karate), Tomasz Piernicki, Patryk Richter i Jakub Surowiec (złoci medaliści AMP w  Żeglarstwie) oraz Weronika Wyszyńska, Karolina Strzelczyk, Agnieszka Wierzbicka, Paulina Szymańska, Katarzyna Śmietańska, Martyna Pyka, Agnieszka Haryńska, Zofia Korczak-Komorowska, Marianna Duszkiewicz, Anna Górska, Anna Kasperska (złote medalistki AMP w koszykówce kobiet).

Po raz pierwszy odbył się Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Politechniki Gdańskiej. Zwyciężyła Karolina Zwolak (Piłka Ręczna - 3864 głosów) przed  Agnieszką Haryńską (Koszykówka Kobiet - 3670 głosów)

Pamiątkowe medale otrzymali trenerzy, prowadzący sekcje AZS PG: Krzysztof Kaszuba, Kazimierz Rozwadowski,  Elżbieta Markowska, Gabriela Meyer-Gwizdała, Ewa Suchanowska,  Jakub Pankowski,  Marek Marchlewski, Ryszard Mikołajewski oraz Józef Parafiniuk.
Przyznano także srebrne i złote odznaki AZSu. Pierwsze trafiły do Anity Hofman, Magdaleny Kunickiej, Anny Ludwikowskiej, Marty Marciniak, Ireny Szwonki, Zbigniewa Macikowskiego, Wojciecha Makurat, Marty Żmudzińskiej, Michała Zuzia, Pawła Ugarenko, Bartosza Tymińskiego, Łukasza Reszetow, Marcina Radziewicz, Łukasza Kalinowskiego, Marcina Adamkiewicza, Jakuba Chodorowskiego, Katarzyny Gałka, Joanna Karnowska, Mikołaj Hertel. Złote odznaki AZS otrzymali Dominika Walkusz, Patryk Richter, Anna Jagiełło, Mateusz Grudzień.

Uhonorowano również Najbardziej Usportowiony Wydział Politechniki Gdańskiej (posiadający największą liczbę sportowców reprezentujących naszą uczelnię na AMP). W tej kategorii zwyciężył Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Ku zaskoczeniu wszystkich doszło również do zaręczyn przedstawicieli sekcji lekkoatletycznej PG. Mateusz Grudzień oświadczył się Dominice Walkusz! Gratulujemy!

Po części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja, a następnie rozpoczęła mniej oficjalna część balu.