Brązowe ekipy siatkarek i siatkarzy w Lublinie

W dniach 24-26 listopada br. w Lublinie odbył się VIII Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku.

Zarówno nasze siatkarki, jak i siatkarze wywalczyli brązowe medale.

W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały ekipę z Krakowa i Łodzi 2:0 oraz uległy drużynie z Poznaina 1:2. W półfinale lepsze okazały się siatkarki z Katowic, jednak w ostatnim meczu turnieju nasze reprezentantki medal wywalczyły po dramatycznym meczu z drużyną z Warszawy w stosunku 2:1(w tie-breaku 20:18).

Siatkarze PG po porażce 1:2 z drużyną z Łodzi pokonali Kraków i Katowice 2:0 i w półfinale zmierzyli się z gospodarzmi. Okazali się oni minimalnie lepsi i zwyciężyli 2:1. W meczu o 3. miejsce nasi zawodnicy pokonali Poznań 2:1.

Żeńska reprezentacja PG wystąpiła w składzie:
Błaszkowska Agnieszka (ZiE), Dawidowicz Beata (OiO), Kurek Marta (Mech), Labudda Anna (WILiŚ), Lamek Agata (Mech), Saczuk Alicja (Chem), Sobańska Magda (FTiMS), Sztachańska Julia (WILiŚ).
Trener: Józef Parafiniuk

Męska reprezentacja wystąpiła w składzie:
Nowak Mikołaj, Bryłkowski Marcin, Tempczyk Mikołaj, Jarosławski Marcin, Śliwiński Adam, Adamski Maciej, Doroś Kamil, Lis Dariusz, Nasevicz Ilya, Mikołajewski Piotr
Trener: Ryszard Mikołajewski