Dariusz Konopelski czwartym zawodnikiem na świecie!

• W dniach 10-15 lipca 2017r. w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki odbywał się II Uniwersytecki Puchar Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym.

W zawodach Politechnikę Gdańską reprezentował Dariusz Konopelski, który startował w kategorii do 83 kg. Nasz zawodnik zajął czwarte miejsce z wynikiem 622,5 kg (przysiad 237,5 kg, wyciskanie leżąc 145 kg, martwy ciąg 240kg)!

Do trzeciego miejsca, reprezentantowi PG zabrakło tylko 5 kg, które zawodnik był w stanie dołożyć. Niestety Darek spóźnił się z podaniem karteczki z drugim podejściem w przysiadzie i sekretarz po zaliczeniu 235 kg wpisał mu automatycznie 2,5 kg więcej. Darek zaliczył 237,5 w drugim podejściu przysiadów i niestety w trzecim podejściu dołożył aż 12,5 kg, ale ten ciężar okazał się już za duży.

Za ten bój zawodnik otrzymał mały srebrny medal, gdyż jego wynik w przysiadzie był drugim rezultatem w tym boju!

Uczelnianym trenerem Dariusza jest Marek Marchlewski

Gratulujemy!