Grad medali na AMP w Trójboju Siłowym

W dniach 3-5 maja br. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Reprezentantki Politechniki Gdańskiej zanotowały  fantastyczny występ i zdobyły złote medale w Klasyfikacji Generalnej oraz Klasyfikacji Uczelni Technicznych. Reprezentanci Politechniki Gdańskiej zajęli 2. miejsce w Klasyfikacji Generalnej oraz 1. W Klasyfikacji Uczelni Technicznych. 

 

Na sukces naszych Pań złożyły się złote medale w Klasyfikacji generalnej Pauliny Szymanel w kategorii 52 kg (1. miejsce UTE) i Alicji Klińskiej w kategorii 72kg (1. w UTE) oraz 27. miejsce w kat. 72 kg Martyny Kowalke.

 

Wyniki te pozwoliły zająć naszej żeńskiej drużynie 1. miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej oraz uczelni technicznych. 

 

Ponadto Paulina Szymanel zajęła 2. miejsce wg. Punktacji Wilksa wśród wszystkich kategorii. 

 

Wśród Panów w kategorii 74 kg Kamil Linsted był 2. w klasyfikacji generalnej ( 1. w UTE), w kat. 93 kg Dariusz Konopelski zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej (1. W UTE), zaś  Patryk Zagórski zdobył w tej samej kategorii brązowy medal UTE. Piotr Konkol był pierwszy w kategorii 120+kg 

 

W drużynowej klasyfikacji generalnie Reprezentanci PG uplasowali się na 2. miejscu, zaś wśród Uczelni Technicznych byli pierwsi. 

 

Piotr Konkol zajął równiej trzecie miejsce wg. Punktacji Wilksa wśród wszystkich kategorii. 

 

Trenerem sekcji jest Marek Marchlewski

Gratulujemy!