Kazimierz Rozwadowski trenerem kadry Polski w koszykówce 3x3

Miło nam poinformować, że decyzją Władz Polskiego Związku Koszykówki Pan Kazimierz Rozwadowski – nauczyciel w Centrum Sportu Akademickiego PG, trener sekcji koszykówki męskiej Politechniki Gdańskiej został nominowany na trenera kadry Polski U23 w koszykówce 3x3. Trener Rozwadowski znajdzie się także w sztabie trenerskim kadry Polski 3x3 seniorów.

Nie jest to jedyny akcent związany z naszą uczelnią. Trenerem kadry seniorów 3x3 został absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, wieloletni reprezentant Politechniki Gdańskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce – Piotr Renkiel.

Obaj wymienieni w 2016r. wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w koszykówce 3x3 w chorwackiej Rijece, gdzie zajęli 6 miejsce.

Kazimierz Rozwadowski pełni obecnie funkcję trenera drugoligowego zespołu Politechniki Gdańskiej, a Piotr Renkiel jest w niej zawodnikiem.

Celem Reprezentacji przede wszystkim jest walka o Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020, jednak sztaby kadr 3x3 budowane są z myślą o Igrzyskach Olimpijskich zarówno 2020, jak i 2024. Ponadto, kadra wystąpi na Mistrzostwach Świata 3x3, II Igrzyskach Europejskich, a także w kwalifikacjach do Mistrzostwach Europy i samych Mistrzostwach Europy.