Koszykarze Politechniki Gdańskiej 14. ekipą na Akademckich Mistrzostwach Europy w koszykówce 3x3

Koszykarze Politechniki Gdańskiej zajęli 14. miejsce (na 25 zespołów) w Akademickich Mistrzostwach Europy w koszykówce 3x3, które w dniach 1-3 sierpnia odbyły się w Porto.

Grający w trzech przez cały turniej Adam Skiba, Patryk Piszczatowski i Łukasz Lewiński zaprezentowali się w tym turnieju znakomicie i nie raz udowodnili, że potrafią pozostawić całe serce na parkiecie

Podczas losowania nasi zawodnicy trafili do najliczniejszej grupy. W pierwszej fazie turnieju gdańszczanie rozegrali sześć spotkań odnosząc 4 zwycięstwa. Zawodnicy PG pokonali reprezentantów uczelni z Talina 18:17, Uniwersytetu Porto 12:9, Uniwersytetu Północnego z Chorwacji 13:12 oraz Instytutu Technicznego z Izraela 15:8 i z 3. Miejsca w grupie awansowali do 1/16 turnieju.

W drugim etapie koszykarze PG trafili na gospodarzy – Politechnikę Porto. Jej reprezentanci na ten mecz zachowali zdecydowanie więcej sił i zwyciężyli 21:7. Dodajmy, że zespół Politechniki Porto doszedł do samego finału.

W meczach o miejsca 9-16 gdańszczanie kolejno ulegli Uniwersytetowi Havre z Francji 16:22, pokonali Uniwersytet Minho z Portugali 16:14 oraz ulegli Politechnice z Katalonii i ostatecznie zajęli 14. Miejsce.