Paulina Borys z Wydziału ETI piąta w skoku wzwyż w Lekkoatletycznym Pucharze Świata

W zakończonym w niedzielę w Londynie Pucharze Świata w Lekkiej Atletyce Reprezentacja Polski zdobyła zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrne medale. Wśród „Biało-Czerwonych” nie zabrakło politechnicznego akcentu!

Studentka pierwszego roku Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej, Paulina Borys w skoku wzwyż z wynikiem 1,79m zajęła 5 miejsce,  dokładając do dorobku całej Reprezentacji Polski 4 cenne punkty.

W Pucharze Świata brało udział 8 Reprezentacji: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Jamajki,  Republiki Południowej Afryki, Chin oraz Polski. W każdej z dyscyplin startował jeden zawodnik danego kraju. Na najwyższym stopniu podium ulokowali się reprezentanci USA. Brązowe medale trafiły do zawodników Wielkiej Brytanii.

- Cieszę się, że moje 4 punkty pomógły drużynie w zdobyciu drugiego miejsca. To była moja pierwsza impreza seniorska, dlatego traktowałam ten start jako przetarcie się w takiej rangi konkursach. Tym bardziej jestem zadowolona z mojego rezultatu i mam nadzieję wystartować jeszcze reprezentując Polskę na zawodach międzynarodowych - mówi Paulina.

Gratulujemy!

Fot. Paulina Borys (po lewej) z Ania Kiełbasinską