Paulina Szymanel z sukcesami podczas Arnold Classic Europe

W miniony weekend w Barcelonie odbył się jednen z najbardziej prestiżowych festiwali sportowych- Arnold Classic Europe.

Podczas tego festiwalu odbywały się również zawody w trójboju Siłowym sprzętowym, na których wystartowała studentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej- Paulina Szymanel.

Był to debiut Pauliny w tym rodzaju dźwigania. W sobotę, 21.09 odbywała się konkurencja singlowego wyciskania leżąc w specjalistycznej koszuli, na której studentka zaliczyła 2/3 podejścia zaliczając ostatecznie 82,5kg. Trzecie podejście na 90kg zostało wyciśnięte, ale spalone za błąd techniczny. Ostatecznie Paulina uplasowała się na drugim miejscu w tej konkurencji! W niedzielę natomiast odbywał się start w pełnym trójboju, na którym nasza reprezentatka zaliczyła 8/9 podejść kończąc z wynikami: przysiad 145kg, wyciskanie leżąc 90kg, martwy ciąg 165kg, co daje okrągłe 400kg w totalu przy wadze ciała 49,45kg.

Wynik ten dał jej złoto, wyrównanie rekordu Polski w wyciskaniu leżąc oraz nowy rekord Polski w martwym ciągu.

Serdecznie gratulujemy!