Piłkarze ręczni PG bez awansu do Finału AMP

 • W dniach 12-14 maja br. w Bydgoszczy odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski  w Piłce Ręcznej mężczyzn. Mimo, że nasza reprezentacja zajęła 4. Miejsce w turnieju nie zdołała awansować do Finału AMP.

  Pierwszego dnia turnieju zespół Politechniki Gdańskiej pokonał UMK Toruń 36:20 oraz UE z Poznania 35:18.

  MVP pierwszego meczu wybrano Artura Piastowskiego, zaś w drugim spotkaniu wyróżnił się Przemysław Kudełka!

  Drugiego dnia reprezentanci Politechniki Gdańskiej ulegli w ostatnim meczu grupowym drużynie UKW Bydgoszcz 25:17 i ostatecznie zajęli drugie miejsce w grupie.

  W meczu półfinałowym nasza drużyna zmierzyła się z Politechniką Poznańską i uległa jej 29:35. W tym momencie szczypiornistom PG pozostała walka o 3 miejsce w turnieju i awans do Finału AMP.

  Niestety w tym najważniejszym spotkaniu naszej drużynie zabrakło szczęścia i po bardzo wyrównanym meczu reprezentanci PG ulegli ponownie drużynie UKW Bydgoszcz, tym razem 25:29 i ostatecznie zajęli 4. Miejsce w turnieju.

  Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Berowski Patryk, Bombosz Robert, Charzyński Łukasz, Diedrich Kamil, Kluczkowski Stanisław, Kozdęba Dawid, Kołodziejski Jacek Piotr, Kudełka Przemysław, Kutiak Szymon, Lewicki Maciej, Mroczek-Goerke Hubert, Nalaskowski Mateusz, Piastowski Artur, Sypniewski Łukasz, Szyszka Łukasz, Złoch Juliusz, Złoch Aleksander

  Trener: Edward Wierzbowski