Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn za nami

W dniach 25-28.01.2018r w Toruniu odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn. 

 

Niestety pierwszych „AMPów” w tym roku akademickim nasi zawodnicy nie zaliczą do udanych. Podopieczni Andrzeja Busslera po słabszych występach w fazie grupowej nie awansowali do „ósemki” , która walczyła o awans do turnieju finałowego. 

 

W rywalizacji grupowej futsaliści PG kolejno pokonali drużynę WSG Bydgoszcz 2:0, ulegli UAM Poznań 0:1 oraz zremisowali z PWSZ z Leszna 2:2. Taki bilans pozwolił gdańszczanom na zajęcie jedynie 3 miejsca oraz walkę o miejsca 9-12. 

 

W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej futsaliści Politechniki Gdańskiej 

ulegli drużynie PWSZ z Konina 4:6 i mogli jedynie walczyć o 11 miejsce. W regulaminowym czasie gry nasi zawodnicy zremisowali z ZUT ze Szczecina 4:4 a następnie w rzutach karnych zwyciężyli 4:3, kończąc turniej półfinałowy właśnie na 11 miejscu. 

 

Zespół PG wystąpił w składzie: Chodorowski Jakub, Dziecielewski Mateusz, Adamkiewicz Marcin, Dąbrowski Daniel, Gawron Szymon, Hertel Mikołaj, Leszczyński Damian, Maćkiewicz Maciej, Makowski Mateusz, Martynowski Maciej, Nowicki Aleksander, Pilichowski Filip, Więckiewicz Tomasz , Reszka Patryk

Trener: Andrzej Bussler