Pracownicy Politechniki Gdańskiej ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Pracowników Szkół Wyższych

W dniach 27-29 lutego br. w Łodzi odbyły się w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. Tradycyjnie w turnieju nie zabrakło Reprezentacji Politechniki Gdańskiej.

Drużyna PG wystartowała w dwóch kategoriach – Open oraz +50.

W pierwszej, nasi reprezentanci zajęli 9 miejsce (na 11 startujących zespołów).

Zawodnicy PG rozegrali 6 meczów odnosząc dwa zwycięstwa – z Politechniką Koszalińską (2:0) oraz Akademią Sztuki Wojennej (2:0). Lepsze od naszej drużyny okazały się ekipy UWM Olszyn (0:2), Politechniki Łódzkiej (0:2), UAM Poznań (0:2) oraz Politechniki Rzeszowskiej (0:2)

W kategorii +50 Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zdobyła srebrny medal, wygrywając dwa z trzech rozegranych meczów (Z Politechniką Łódzką 2:0, AGH Kraków 2:1). Lepsza okazała się jedynie drużyna Uniwersytetu Łódzkiego (0:2)

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej w kategorii +50 wystąpiła w składzie: Wasilczuk Michał, Jankowski Robert, Kowalczuk Zdzisław,  Piątkowski Tadeusz, Kusz Bogusław, Gadomski Zbigniew, Mikołajewski Ryszard. W kategorii Open rywalizowali także Edyta Fila-Lepper, Madajczyk Mariusz,  Styborski Marcin, Tisler Witold, Szkoda Mariusz, Kalitowski Przemysław, Trzciński Konrad,

Gratulujemy!