Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej wzięli udział w konferencji ds. Wychowania Fizycznego

W dniach 9-11 w Krakowie odbyły się obrady Komisji ds. Wychowania Fizycznego przy Zarządzie Głównym AZS. Organizatorem była Politechnika Krakowska.

Politechnikę Gdańską podczas konferencji reprezentowali prof. Krzysztof Wilde, Rektor PG, członek Zarządu AZS, Krzysztof Kaszuba, Dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG, Kazimierz Rozwadowski, Z-ca Dyrektora ds. Dydaktyki oraz Andrzej Bussler, Z-ca Dyrektora ds. Sportowych.

Podczas konferencji około 30 uczestników rozmawiało  m.in. o nowatorskich formach zajęć wychowania fizycznego prowadzonych na krajowych uczelniach (np. nauka języka angielskiego podczas zajęć sport.), a także zgłoszono potrzebę utworzenia przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego zespołu reprezentującego sport akademicki.

Wyjazd do Krakowa nie wiązał się jednak jedynie z oficjalnymi rozmowami. Ku zaskoczeniu przedstawicieli PG gospodarze zaprosili Pana Rektora oraz Dyrekcję CSA PG do udziału w Grand Prix Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim.

W rywalizacji na stoku w Spytkowicach udział wzięło 80 zawodniczek i zawodników. Każdy z uczestników wykonał po dwa przejazdy slalomu giganta. W rywalizacji nasi przedstawiciele nie tylko nie ustępowali kroku gospodarzom, ale również zdołali uplasować się w czołówce!

Na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Pan Krzysztof Kaszuba, zaś prof. Krzysztof Wilde zajął 21 miejsce.

Była to XI edycja Grand Prix Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim. Jest to cykl cotygodniowych zawodów w styczniu i lutym, kończących się marcowymi Mistrzostwami Politechniki, które odbywają się nieprzerwanie od 67 lat.

Gratulujemy!