Reprezentanci PG z medalami na AMP w Trójboju Siłowym

W dniach 4-6 maja br. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Na tej imprezie nie mogło zabraknąć naszej Reprezentacji. Najlepiej zaprezentowali się  Kamil Linstedt oraz Piotr Konkol, którzy wywalczyli po dwa medale- srebro w klasyfikacji generalnej oraz złoto w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Pierwszy zdobył  „krążki” rywalizując w kategorii 74kg, zaś drugi w kategorii 120 kg.

Ich wyniki oraz 32 miejsce Roberta Mizera (74kg), 22 miejsce Kamila Strucka (83kg) 14 miejsce Sebastiana Bojewskiego (120kg), 10 miejsce Patryka Zagórskiego (93 kg) oraz 18 miejsce Mateusza Grudnia (105 kg) dały naszym zawodnikom 6 miejsce w Klasyfikacji Generalnej oraz 4 miejsce w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Panie w ramach AMP rywalizowały o Puchar Zarządu Głównego AZS.

Najlepiej wypadły Alicja Klińska, która w kategorii 72 kg uplasowała się na 8 miejscu w KG oraz zdobyła „brąz” UTE oraz Dominika Walkusz, która w klasyfikacji generalnej w wadze 63kg była 8, zaś w UTE zdobyła brązowy medal. W tej samej konkurencji Dominika Tarasiewicz była 14, zaś Martyna Kowalke 24.

Ponadto, Wiktoria Kaiser w wadze 57 kg zajęła 16 miejsce.

Te wyniki pozwoliły naszym zawodniczkom na zajęcie 5 miejsca w drużynowej Klasyfikacji Generalnej oraz pierwszego miejsca wśród Uczelni Technicznych.