Siatkarze i siatkarki z medalami podczas Finału AMP w Siatkówce Plażowej

W dniach 11-13/09/2020 na plaży miejskiej w Gdyni odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Wśród uczestników turnieju nie zabrakło reprezentantów Politechniki Gdańskiej. którzy podtrzymali dobrą passę PG i wywalczyli trzy medale: „srebro” w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz „złoto” i „brąz” w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W gronie najlepszych par z całego kraju Politechnikę Gdańską reprezentowały trzy pary: Magdalena Prusik i Laura Nowotnik, Marcin Rodziewicz i  Igor Ciemachowski oraz Piotr Mikołajewski i Mateusz Narloch.

W całej rywalizacji najlepiej wypadła nasza para męska  Ciemachowski/Radziewicz, która indywidualnie została 5 ekipą w Polsce. Nasi zawodnicy po bardzo dobrym turnieju, w meczu o awans do najlepszej czwórki minimalnie ulegli parze UPr Poznań 1:2 ( 24:26, 26:24,14:16).  W meczu o 5. miejsce pokonali nasi reprezentanci pokonali UW Warszawa.

Doliczając wysokie 9 miejsce pary Mikołajewski/ Narloch i punkty trzeciej pary, która występowała w Półfinale AMP męska reprezentacja Politechniki Gdańskiej wywalczyła akademickie Wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji Generalnej oraz „złoto” w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Żeńska reprezentacja Polski w klasyfikacji indywidualnej par rywalizację zakończyła na miejscach 13-16. Drużynowo, siatkarki PG zajęły 9. Pozycję w Klasyfikacji Generalnej oraz wywalczyły trzecie miejsce wśród Uczelni technicznych. Duża zasługa w tym także  dwóch par, które swój udział zakończyły w Półfinale.

- Jestem dumna z postawy moich zawodniczek i serdecznie gratuluję im osiągniętego wyniku. Dziewczyny ciężko pracowały na treningach i przyniosło to efekty w turnieju finałowym. Trafiłyśmy na silne rywalki, ale dziewczyny swoim zaangażowaniem pokazały, że nie należy się poddawać i walczyć o każdą piłkę – powiedziała Ewa Kasprów, trenerka żeńskiej drużyny PG.

- To był ciężki sezon, przerwany przez epidemię koronawirua. Należy docenić jednak pracę i trud naszych siatkarzy, którzy walkę o medale zaczęli w czerwcu w rozgrywkach wojewódzkich, a zakończyli ją dopiero teraz. Gratuluję serdecznie osiągniętego wyniku – Mówi Ryszard Mikołajewski, trener męskiej reprezentacji PG

fot. Kuba Skowron / www.yukaphoto.com.pl