Sportowcy PG najlepsi w maju

Maj był wyjątkowym miesiącem dla sportowców Politechniki Gdańskiej. Nasi reprezentanci rewelacyjne startowali w AMP.

Na dzień 30 maja br. Politechnika Gdańska miała na swoim koncie 2132 punkty. Aż 829 z nich „padło łupem” naszych sportowców w 5. miesiącu trwania tegorocznego cyklu AMP. Był to najlepszy rezultat w zestawieniu wszystkich uczelni w tym maju.

Punkty do Klasyfikacji Generalnej AMP 2017 przyznawane są za miejsca, które poszczególne uczelnie zajmują w klasyfikacjach generalnych dyscyplin.

W wypadku Politechniki Gdańskiej złożyło się na to: 1 miejsce w Żeglarstwie, 2 miejsce w Wioślarstwie 4 miejsce w Lekkiej Atletyce Mężczyzn, 5 miejsce w Koszykówce Kobiet, 6 miejsce w Jeździectwie, 7 miejsce w Karate Kobiet i 7 miejsce w Karate Mężczyzn, 7 miejsce w Kolarstwie Kobiet, 8 miejsce w Brydżu, 9 miejsce w Koszykówce Mężczyzn,9 miejsce w Kolarstwie Mężczyzn, 10 miejsce w Trójboju Siłowym,15 miejsce w Lekkiej Atletyce Kobiet.

Więcej na temat poszczególnych występów naszych reprezentacji można znaleźć TUTAJ

Nasi najgroźniejsi  konkurenci do podium w maju zdobyli: Akademia Górniczo Hutnicza z Krakowa 771,5 pkt, Uniwersytet Warszawski 721,5 pkt oraz Politechnika Śląska w Gliwicach 567 pkt.

Do zakończenia tegorocznej edycji rozgrywek pozostało już siedem ostatnich turniejów finałowych: siatkówki plażowej mężczyzn, piłki ręcznej kobiet, siatkówki plażowej kobiet, piłki ręcznej mężczyzn, tenisa ziemnego kobiet, tenisa ziemnego mężczyzn oraz piłki nożnej. Nasze reprezentacje wezmą udział tylko w dwóch pierwszych. Mimo to, mamy nadzieję, że brązowe medale w klasyfikacji generalnej oraz srebrne w kategorii Uczelni Technicznych zawisną na naszej szyi!