Sukcesy trójboistów PG na Akademickim Pucharze Świata

W dniach 22-24.07.2019r. tegoroczni Akademiccy Mistrzowie Polski wystartowali na Akademickim Pucharze Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, który odbywał się w Estonii, w mieście Tartu.

Największy sukces odniosła Paulina Szymanel zdobywając najwyższe miejsce na podium (wśród 12 zawodniczek w kategorii). Paulina startowała w kategori u52kg i zdobyła aż 4 medale bijąc przy tym swoje rekordy. W poszczególnych bojach uzyskała: w przysiadzie 112,5kg (mały srebrny medal), w wyciskaniu leżąc 72,5kg (mały złoty medal) oraz w martwym ciągu 142,5kg (mały srebrny medal), co daje łącznie wynik 327,5kg i złoty medal.

Następnego dnia w kategorii u66kg startował Kamil Lindstedt . Kamil do tej pory startował w wyższej kategorii wagowej, ale na te zawody postanowił zejść do niższej. Na 11 zawodników, Kamil zajął VI miejsce uzyskując przy tym 210kg w przysiadzie i wywalczył mały brązowy medal, 110kg w wyciskaniu leżąc oraz 210kg w martwym ciągu, co daje łączny wynik 530kg.

Dzień później wystartowała Alicja Klińska, która na 25 zawodniczek w swojej kategorii u72kg zdobyła X miejsce. W poszczególnych bojach Alicja uzyskała 137,5kg w przysiadzie, 67,5kg w wyciskaniu leżąc oraz 172,5kg w martwym ciągu poprawiając swoje życiówki aż o 17,5kg.

Gratulujemy reprezentantom Polski i jednocześnie naszej uczelni startu i życzymy dalszych sukcesów!