Świetny start lekkoatletek w AMP w Łodzi

Srebrny medale w klasyfikacji drużynowej Uczelni Technicznych zdobyły studentki Politechniki Gdańskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 26-27 maja br. w Łodzi. Sukces ten osiągnięty został dzięki wielkiemu zaangażowaniu i jeszcze większej woli walki naszych Studentek podczas dwóch dni rywalizacji na stadionie.

Medale w konkurencjach indywidualnych w kategorii Uczelni Technicznych zdobyły trzy zawodniczki naszej sekcji:

Katarzyna Godlewska w skoku wzwyż zdobyła złoty medal UTE pokonując wysokość 170cm. Dodatkowo Kasia dała z siebie wszystko skacząc w dal na odległość 4,94 oraz walcząc w sztafecie 4x100m.

Adrianna Pacholczyk zdobyła srebrny medal UTE przebiegając 800m w rewelacyjnym czasie 2:19.04. Na dystansie dwa razy krótszym Ada walczyła podczas zawodów dwukrotnie uzyskując indywidualnie czas 61.92 oraz podczas sztafety 4x400.

Dominika Walkusz posłała oszczep na odległość 36 metrów i 12 centymetrów co dało Jej drugą lokatę i srebrny medal UTE. W pchnięciu kulą Dominika również uzyskała bardzo dobry rezultat 8.95cm.

Na końcowy sukces drużyny wpływ miały wszystkie starty zawodniczek Politechniki Gdańskiej.

Duże emocje dało się odczuć na skoczni wzwyż, gdzie Daria Gierszewska poprawiła swój rekord życiowy pokonując poprzeczkę zawieszoną na 150cm. Brawa należą się również Aleksandrze Rosińskiej i Adriannie Macieji, które pokonały 140cm. Dodatkowo skoczkinie we wzmocnionym przez Magdalenę Zygadlińską składzie rywalizowały na skoczni w dal podczas ciężkiego, ponad dwugodzinnego konkursu.

Na bieżni zawodniczki PG dały z siebie wszystko, dzielnie walcząc na wszystkich rozgrywanych podczas zawodów dystansach: 100m - Magdalena Zygadlińska (13.99); 200m - Martyna Lis pokonała (27.30); 800m - Monika Kołatka  (2:32.49) i Maja Morawska (2:32.52); 1500m - Monika Kołatka (5:08.89) i Maja Morawska (5:13.17).

Na rzutniach siłę swoją pokazały Anna Kowalewska i Justyna Stępień, które w rzucie dyskiem uzyskały kolejno następujące rezultaty 18.67 i 20.80, a kule posłały na odległość kolejno 7.89 i 7.13 metra.

Sztafety, zarówno „krótka” 4x100m w składzie Godlewska, Gierszewska, Rosińska, Lis (53.24), jaki i „długa” 4x400m w składzie Morawska, Lis, Kołatka, Pacholczyk (4:18.14) dostarczyły przeogromnych emocji i dużej ilości punktów, co w znacznej mierze przyczyniło się do końcowego sukcesu całej drużyny.

Na dodatkowe uznanie zasługują Adrianna Macieja oraz Monika Kołatka, które podczas rywalizacji sportowej musiały się dodatkowo zmagać z kontuzjami jednak nie przeszkodziło to im by dać z siebie wszystko. Duża w tym zasługa politechnicznego trenera karate, fizjoterapeuty, Piotra Marmonia, którego pomoc była nieoceniona.

Niestety, podczas zawodów w składzie Reprezentacji Politechniki Gdańskiej zabrakło Magdaleny Knak oraz Barbary Wojtulewicz, które z przyczyn zdrowotnych i rodzinnych nie mogły wspomóc nas swoimi startami. Jednak obie zawodniczki obiecały, ze nadrobią zaległości za rok.

W tym miejscu chciałybyśmy podziękować wszystkim zawodniczkom za przepiękne emocje, zaangażowanie i ambicję - powiedziały po zawodach trenerki Barbara Kozakiewicz i Karolina Gronau