Udany wystep naszych wspinaczy na AMP w Katowicach i Sosnowcu

W dniach 5-8.04.2018 w Katowicach oraz Sosnowcu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej.

W zawodach uczestniczyło 200 studentów i 137 studentek z 38 uczelni.Trzydniowa rywalizacja obejmowała trzy konkurencje tj.boulder, wspinanie z liną oraz wspinanie na czas.

Nasz zespół męski spisał się na medal, a dokładnie dwa. Zawodnicy Politechniki Gdańskiej wywalczyli brązowy w klasyfikacji generalnej oraz srebry wśród Uczelni Technicznych. Gdańszczanie ulegli nieznacznie ekipie Uniwerytetu Warszawskiego i AGH.

Panie w "generalce" zajęły 9 miejsce, zaś w\śtód uczelni technicznych były drugie za AGH.

Idywidualnie Marzena Hirsch i Tomek Bielecki zdobyli brązowe medale w konkurencji na trudność wśród studentów uczelni technicznych.

Reprezentacja PG: Marzena Hirsch, Ola Detlaff, Ula Zalewska, Sandra Bekasiewicz i Ula Subkowska , Tomek Bielecki, Krystian Markiewicz, Kuba Nadolski, Adam Marciniak, Kacper Kukier, Tomek Kowalczyk i Maksymilian Benek.
Trener: Ryszard Daniel