Wioślarze PG ze srebrnym medalem AMP

W sobotę 27 maja br.  w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie. Nasz ekipa po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej. 

 

Po porannych przedbiegach wszystkie osady Politechniki Gdańskiej pewnie awansowały do ścisłych finałów. 

 

Najlepszy czas przedbiegów w najbardziej prestiżowej konkurencji uzyskała nasza ósemka. W biegu finałowym znalazła się na torze między Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Politechniką Wrocławską, czyli kolejno zeszłorocznymi mistrzami i wicemistrzami. Te trzy osady wyraźnie odpłynęły reszcie stawki i prowadziły wyrównaną walkę o zwycięstwo w finale. Ostatecznie nasi ulegli Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie o 0,65 sekundy, tym samym zajmując drugie miejsce. Jest to najlepszy wynik w historii starów naszej ósemki na Akademickich Mistrzostwa Polski. 

 

W finale dwójek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn  nasza osada w składzie: Patryk Butyński, Rafał Gawędzki pewnie prowadziła od startu do mety, tym samym zdobywając złoty medal. Na trzecim miejscu w tym finale znalazła się również nasza osada w składzie: Szymon Chiliński,  Daniel Dwojakowski.  

 

Nasza jedynkarka Sylwia Zimnicka zdobyła srebro ulegając Monice Kowalskiej z UKW Bydgoszcz. Drugi na mecie był również nasz jedynkarz Łukasz Stasiewicz, który na mecie zameldował się za Maciejem Zawojskim z ALK w Warszawie. 

 

Wszyscy nasi reprezentanci w tegorocznej edycji AMP stanęli na podium. 

 

Ostatecznie do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zabrakło 4 punktów. 

 

Podium klasyfikacji generalnej AMP w Wioślarstwie 2017:
1. ALK Warszawa – 83 pkt.
2. PG Gdańsk – 79 pkt.
3. UKW Bydgoszcz – 55 pkt.

 

Reprezentacja Politechnika Gdańskiej na AMP w Wioślarstwie:

1xKA: Sylwia Zimnicka - II miejsce
1xMA: Łukasz Stasiewicz - II miejsce
2xML: Patryk Butyński, Rafał Gawędzki - I miejsce 
2xML: Szymon Chiliński, Daniel Dwojakowski - III miejsce
8+MA: Michał Baran, Łukasz Stasiewicz, Szymon Chiliński, Krzysztof Zywert, Michał Kosiński, Patryk Butyński, Daniel Dwojakowski, Rafał Gawędzki, sternik: Jan Olecki II - miejsce

 

fot. AMP w Wioślarstwie