Złoty medal narciarek podczas AMP w Zakopanem!

Sukcesem zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, które odbyły się 24-28.02. 2019 roku w Zakopanem na stoku Harenda.

Zawodniczki Politechniki Gdańskiej zdobyły złoty medal w typie Uczelni Technicznych i 4. miejsce w Klasyfikacji Generalnej mistrzostw, ustępując jedynie koleżankom z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. To pierwszy złoty krążek na koncie naszych pań i ogromny sukces drużynowy!

Zawodniczkami, które zdobyły punkty do klasyfikacji generalnej w obydwu konkurencjach narciarskich były: Katarzyna Gałka i Kinga Warjan. Maria Grządkowska punktowała w slalomie, a Zuzanna Montwiłł w slalomie gigancie. Warto wspamnieć, że do finału slalomu awansowała także Dominika Walkusz, która od lat reprezentuje naszą uczelnię w zawodach lekkoatletycznych, gdzie odnosi wspaniałe sukcesy indywidualne, a od 4 lat z dużym powodzeniem startuje także w zawodach narciarskich.

Panowie również mogą zaliczyć te mistrzostwa do bardzo udanych, ponieważ zajęli 5. miejsce w typie Uczelni Technicznych i 13-te miejsce w Klasyfikacji Generalnej. Jest to najwyższy rezulatat, jaki udało sie osiągnąć naszym zawodnikom. Niezmiernie cieszy fakt, iż panowie regularnie awansują do ścisłego finału w obydwu konkurencjach. W tegorocznych mistrzostwach aż 6 reprezentanów PG wystartowało w finale slalomu. Zawodnikami, którzy zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej w obydu konkurencjach byli: Stanisław Wawak i Łukasz Reszetow. Punty w slalomie zdobył również Jakub Moskal, a w slalomie gigancie Bartosz Gliszczyński. Warto wspominieć o debiutującym w mistrzostwach Szymonie Sosnowskim, który rewelacyjnie zaprezentował się w obydwu konkurencjach i dostał się do finału slalomu. To duży sukces tego młodego zawodnika.

 

Na ogromne słowa podziękowania zasługuje dwójka byłych reprezentantów PG, wychowanków trener Marty Parafiniuk – Magdalena Dziaduszewska i Paweł Rościszewski, którzy podczas grudniowego zgrupowania we Włoszech, wparli swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem przygotowujących się do mistrzostw młodszych kolegów.

Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Politechnikę Gdańską reprezentowało 7 narciarek i 8 narciarzy. W mistrzostwach wystartowało 380 zawodników z 51 uczelni.

 1. Katarzyna Gałka – Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
 2. Maria Grządkowska – Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa
 3. Julia Makowska – Wydział Architektury
 4. Zuzanna Montwiłł – Wydział Architektury
 5. Anna Procner – Wydział Architektury
 6. Dominika Walkusz – Wydział Architektury
 7. Kinga Warjan – Wydział Zarządzania i Ekonomii

 

 1. Bartosz Gliszczyński – Wydział Elektrotechniki i Automatyki
 2. Kamil Kapitański – Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa
 3. Marcin Kozubowicz – Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
 4. Zbigniew Macikowski – Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa
 5. Jakub Moskal – Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
 6. Łukasz Reszetow – Wydział  Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
 7. Szymon Sosnowski – Wydział Elektrotechniki i Automatyki
 8. Stanisław Wawak – Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa

Trener: Marta Parafiniuk

GALERIA  Fot. Michał Szypliński skifoto.pl

Wyniki kobiet: https://ampy.pl/files/docs1819/wyniki/1819_narciarstwo_k_wyniki.pdf
Wyniki mężczyzn: https://ampy.pl/files/docs1819/wyniki/1819_narciarstwo_m_wyniki.pdf