Złoty medal UTE reprezentantów PG w AMP w Jeździectwie

W dniach  26-28 maja br. w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. W klasyfikacji generalnej reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła wysokie, 6. miejsce i zdobyła złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Na ten wynik złożyły się bardzo dobre wyniki indywidualne naszych reprezentantów:

W konkursie finałowym w Skokach Amatorów 9 miejsce na koniu Fantasztik zajęła Olga Mikołajun. Po zsumowaniu wyników z półfinałów i finału Olga zajęła 7. miejsce w klasyfikacji końcowej skoków oraz zdobyła brązowy medal wśród Uczelni Technicznych.

W konkursie finałowym Skoków Profi, w najlepszej „trzydziestce” znalazło się dwóch naszych zawodników: Konrad Pawłowski na koniu Laur zajął 6 miejsce, zaś Zuzanna Żygowska na koniu Lord uplasowała się na 9. miejscu. W indywidualnej klasyfikacji końcowej mistrzostw nasi zawodnicy zajęli kolejno 6. i 7. miejsce. Na 31. miejscu znalazła się Wiktoria Rezmer na koniu Silvan. W klasyfikacji Uczelni Technicznych „łupem” naszych zawodników padły złoty (Pawłowski) oraz srebrny (Żygowska) medal, zaś Rezmer była 8.

W Klasyfikacji końcowej w Ujeżdżaniu Amatorów reprezentanci PG zajęli kolejno 22. miejsce - Monika Małecka, (koń - Urugwaj Ubierienny, 5. miejsce UTE), 23. miejsce Oliwia Mamrot (koń - Forever, 6. miejsce UTE), 24. miejsce - Wiktoria Żybort (koń - Dora, 7. miejsce UTE), 36. miejsce Ewa Pellowska (koń - Czardżil, 10. miejsce UTE), 64. miejsce - Anna Grzymkowska (koń - Eliot, 19. miejsce UTE).