Sekcja Masters to sekcja Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, przygotowująca do udziału w zawodach pływackich.

Organizatorzy:  Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Partnerem Sekcji Masters jest AZS Organizacja Środowiskowa Gdańsk.

Rywalizacja masters w pływaniu to zawody, które organizowane są w ramach działań Polskiego Związku Pływackiego. W treningach i zawodach mogą wziąć udział osoby powiązane z Politechniką Gdańską - studenci, doktoranci, pracownicy, emerytowani pracownicy oraz członkowie Stowarzyszenia Absolwentów PG. Będzie to pierwsza w Polsce sekcja oparta o członków jednej Uczelni.

Warunkiem zapisu do Sekcji Masters jest umiejętność pływania przynajmniej 3 stylami: kraulem, klasycznym i grzbietowym oraz deklaracja udziału w minimum jednych zawodach w barwach Politechniki Gdańskiej.

Udział w treningach jest bezpłatny, wymagane jest założenie legitymacji AZS oraz wyrobienie licencji PZP.

Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz czwartki w godzinach 20:00-21:30 i prowadzone będą przez trenerkę sekcji AZS PG – Emilię Miszewską oraz wieloletnią reprezentantkę naszej uczelni – Agatę Maciesza.

Plan treningowy przygotowała Alicja Pęczak-Graczyk -  najwszechstronniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania (pływająca wszystkimi stylami), 5-krotna medalistka Mistrzostw Świata na 25-metrowej pływalni, posiadaczka ponad 300 medali z imprez krajowych i zagranicznych.

Formularz zgłoszeniowy