2021.22 Piłka Ręczna Mężczyzn - AZS Fahrenheit Gdańsk | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

2021.22 Piłka Ręczna Mężczyzn - AZS Fahrenheit Gdańsk

Do grona zespołów występujących pod szyldem Fahrenheit Universities dołączają piłkarze ręczni.

Zespół AZS Fahrenheit Gdańsk, bo pod taką nazwą nasi szczypiorniści przystępują do rozgrywek, występować będzie na drugoligowych parkietach.

Ten projekt to wspólna inicjatywa trzech uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w składzie znajdują się zawodnicy UG i PG, którzy uczestniczyli w ostatnich latach w Akademickich Mistrzostwach Polski. Skład jednak nie jest zamknięty i czekamy, aż drużynę zasilą również studenci GUMed. Trenerem zespołu jest Radosław Steege.

Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego w drużynie grają: Czapran Michał (rozgrywający), Dereszkiewicz Dawid (rozgrywający), Miklewicz Kacper (bramkarz), Kuczmera Marcel (skrzydłowy), Romanowski Miłosz (skrzydłowy), Kreft Karol (bramkarz), Młodziejewski Krzysztof (rozgrywający), Stelnicki Patryk (rozgrywający), Pitucha Paweł (skrzydłowy), Plesiak Michał (obrotowy), Pierzchała Igor (skrzydłowy) i Szwęch Karol (obrotowy). Politechnikę Gdańską w zespole AZS Fahrenheit Gdańsk reprezentują: Styk Piotr (rozgrywający), Pokora Kamil (bramkarz), Kudełka Przemysław (rozgrywający), Piastowski Artur (rozgrywający), Tarajkiewicz Maciej (obrotowy), Jasiński Tobiasz (bramkarz), Szczwiński Witek (skrzydłowy), Kapłanowski Artur (skrzydłowy), Szczeblewski Juliusz (rozgrywający), Wensierski Konrad (skrzydłowy), Rutkowski Aleksander (rozgrywający) oraz Złoch Juliusz (rozgrywający).

Pierwszy mecz w sezonie 2021/22 szczypiorniści AZS Fahrenheit Gdańsk rozegrali w Bartoszycach, mierząc się z miejscową drużyną BSMS Bartoszyce. Swój debiut nasi zawodnicy mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Radosława Steege zwyciężyli 28:22. Nasi zawodnicy przez całe spotkanie kontrolowali jego przebieg, prowadząc różnicą kilku bramek.

Pierwszy mecz w Gdańsku zawodnicy FarU rozegrają 25 września 2021 r. z MKS Sambor Latocha Agropom Tczew. Spotkanie odbędzie się w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej (al. Zwycięstwa 12).

Terminarz spotkań zespołu AZS Fahrenheit Gdańsk znaleźć można na stronie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej.