PLA 3x3: Team Polska wygrywa w 13 turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-02-20

PLA 3x3: Team Polska wygrywa w 13 turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3

PLA 3x3
Za nami 13 turniej Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3! Po razu drugi w naszym cyklu udział wzięli Reprezentanci Polski 3x3 Seniorów, którzy w ostatnich dniach brali udział w krótkim zgrupowaniu w Centrum Sportu Akademickiego PG. Jak można było się spodziewać, to właśnie dwa zespoły „Biało-Czerwonych” znalazły się w finale.

Po zaciętym meczu lepsza okazała się drużyna Team Polska w składzie Mateusz Bierwagen, Mateusz Kostrzewski, Michał Samsonowicz, która pokonała Team Poland (Maciej Adamkiewicz, Michael Hicks, Rafał Komenda, Łukasz Diduszko) 21:15.

Jeszcze bardziej zacięte było spotkanie o 3. miejsce. Rzutem równo z ostatnią syreną Stefan Marchlewski zapewnił drużynie Kapitan Hak (Jakub Rzepkowski, Mateusz Kulis, Piotr Renkiel, Stefan Marchlewski) zwycięstwo 21:20 nad BAT Skład (Adam Rzewuski, Borys Szycik, Marcin Górski, Robert Kolka).

W 12 turnieju udział wzięło 48 zawodników w tym 36 studentów z 16 Uczelni Wyższych.

Turniej transmitowany był w Internecie - relację możecie zobaczyć TUTAJ

Czternasty turniej Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 odbędzie się już w niedzielę 28 lutego.

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3
Patronat nad turniejem objął Polski Związek Koszykówki
Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, AZS Gdańsk, Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki oraz Spalding
Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport
Patronem medialnym jest Radio Gdańsk SA