AMP 2021: AMP w Judo za nami | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-05-24

AMP 2021: AMP w Judo za nami

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 21-23 maja br. w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła w nich 12 miejsce w Generalnej Klasyfikacji Drużynowej oraz 4. W klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Indywidualnie, wśród Pań, w wadze -48 kg Maria Tobolewska zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz UTE, zaś Julia Szulta była 5. W wadze -70 kg Aleksandra Kędzierska zajęła 5 miejsce. W kategorii _78kg Katarzyna Furmanek zajęłą 5 miejsce.

W rywalizacji mężczyzn, w wadze -66kg Michał Soja zajął 7 miejsce, co dało mu srebrny medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. W kategorii -82 kg Paweł Kapustka zajął również 7 miejsce i wywalczył „brąz” UTE.

- Jestem bardzo dumny z postawy moich zawodników. W każdej walce dali z siebie wszystko i walczyli o jak najwyższe lokaty - powiedział po zawodach trener Mirosław Szołucha.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Cholewińska Anna , Furmanek Katarzyna, Jabłoński Jakub, Kapusta Paweł, Kędzierska Aleksandra, Maroszek Kacper, Pilkiewicz Szymon, Soja Michał, Szulta Julia, Tobolewska Maria
Trener: Mirosław Szołucha