AMP 2021: Badmintoniści PG akademickimi Wicemistrzami Polski | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-05-17

AMP 2021: Badmintoniści PG akademickimi Wicemistrzami Polski

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W miniony weekend w Łodzi odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Reprezentanci PG spisali się znakomicie i wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie ekipie AWF Wrocław. Do kompletu gdańszczanie dołożyli złote medale w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W fazie grupowej podopieczni Rafała Kasprów rozegrali trzy mecze i odnieśli komplet zwycięstw. Reprezentanci PG pokonali kolejno UE Kraków 7:0, UŚ Katowice 7:0 oraz PWR Wrocław 6:1 i pewnie, z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

Na tym etapie rozgrywek nasi zawodnicy pokonali AGH Kraków 4:0 i znaleźli się w półfinale. Tu emocji było trochę więcej i po zaciętej walce zespół PG zwyciężył 4:2 i zameldował się w finale.

Niestety w najważniejszym meczu turnieju, w którym rywalem był AWF Wrocław zabrakło odrobiny szczęścia. Po wyrównanej walce gdańszczanie musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 2:4.

Niemniej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz złoty medal UTE są wielkim sukcesem!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Barański Michał, Batko Olivia, Bukowska Marta, Franczuk Marcelina,  Gałązka Jakub,  Grochowski Bartosz, Kasprów Rafał, Korpus Emilia, Nowak Marcin, Ostrowska Klaudia, Witek Magdalena
Trener: Rafał Kasprów