AMP 2021: Karatecy Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami UTE | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-05-31

AMP 2021: Karatecy Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami UTE

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate. Nasza reprezentacja może zaliczyć je do udanych. Reprezentanci Politechniki Gdańskiej drużynowo zajęli 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wywalczyli brązowe medale wśród Uczelni Technicznych.

Indywidualnie najlepiej wypadła Natalia Kuzioła, która w kumite indywidualnym do 55 kg wywalczyła pierwsze miejsce. W tej samej kategorii 5 miejsce zajęła Dominika Zawisza.

W kumite indywidualnym mężczyzn do 67 kg Karol Chwarszczyński zajął 3 miejsce, natomiast Jan Wojdakowski był 7. W kumite indywidualnym do 75 kg Jakub Kułaga zajął 3 miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i Uczelni Technicznych, natomiast Aleksander Mroziński był 9.

W kumite indywidualnym do 84 kg Filip Wendt wywalczył srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz UTE.

Ponadto, 9 miejsce w kata indywidualnym mężczyzn wywalczył Aleksander Mroziński.

W kumite drużynowym kobiet duet Natalia Kuzioła- Dominika Zawisza wywalczył 5 miejsce, natomiast w kumite drużynowym mężczyzn ekipa w składzie Jan Wojdakowski, Filip Wendt, Jakub Kułaga oraz Karol Chwarszczyński zajęli 2 miejsce i wywalczyli srebrne medale.

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Chwarszczyński Karol, Kuzioła Natalia, Kułaga Jakub,  Mroziński Aleksander, Wendt Filip, Wojdakowski Jan, Zawisza Dominika
Trener : Mirosław Adamowski