AMP 2021: Koszykarki Politechniki Gdańskiej z awansem do Finału AMP | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-05-18

AMP 2021: Koszykarki Politechniki Gdańskiej z awansem do Finału AMP

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Za nami Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet. W miniony weekend, w Warszawie 12 zespołów walczyło o awans do turnieju finałowego. Po trzech dniach zmagań zespół PG nie tylko znalazł się w gronie drużyn, które za niespełna dwa tygodnie walczyć będą w Łodzi, ale z kompletem zwycięstw zajął 1 miejsce.

W fazie grupowej gdańszczanki pokonały Politechnikę Poznańską 50:46 oraz PWSZ Leszno 59:36 i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinału.
Na tym etapie turnieju podopieczne Małgorzaty Czerlonko zmierzyły się z AWFem Warszawa, wygrywając 45:37. W półfinale, po słabszym początku gdańszczanki odzyskały właściwy rytm gry  i pokonały gospodynie, Uniwersytet Warszawski 46:41.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie finałowe z UAM Poznań. Tu do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była dogrywka. W doliczonym czasie gry koszykarki PG zdobyły o jedno „oczko” więcej i zwyciężyły 46:45.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Sylwię Bujniak.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Adamczyk Anna, Bujniak Sylwia, Bulińska Aleksandra, Górska Anna, Krupa Zuzanna, Olęcka Aleksandra, Ossowska Jowita, Pyka Martyna, Stawicka Marta, Strzelczyk Karolina, Zmierczak Aleksandra, Ławniczak Aleksandra
Trener: Małgorzata Czerlonko-Wołujewicz