AMP 2021: Lekkoatletki Politechniki Gdańskiej wygrywają w drużynowej klasyfikacji UTE | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-05-25

AMP 2021: Lekkoatletki Politechniki Gdańskiej wygrywają w drużynowej klasyfikacji UTE

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 20-23 maja br. w Bielsku Białej lekkoatletki Politechniki Gdańskiej rywalizowały podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Ambicje naszych zawodniczek starała tłumić się niesprzyjająca aura, jednak ani intensywnie padający deszcz, ani momentami grad nie były w stanie przeszkodzić gdańszczankom w walce o najwyższe miejsca. Po trzech dniach zmagań drużynowo reprezentacja PG zajęła 6 miejsce, zaś w klasyfikacji Uczelni Technicznych wywalczyła złote medale! Indywidualnie najlepiej wypadała Paulina Borys, która zdobyła w skoku wzwyż zarówno złoty medal w klasyfikacji drużynowej, jak i Uczelni Technicznych.

W biegu na 100 m przez płotki srebrny medal UTE wywalczyła Adrianna Macieja, zaś Kalina Posańska zdobyła „brąz”.

Biegnąc na dystansie 800 m Anna Ławrukajtis zdobyła brązowy medal UTE!

Do zajęcia tak wysokiej lokaty swoją „cegiełkę” dołożyły jednak wszystkie uczestniczące w AMP zawodniczki.

Dumy z występów swoich podopiecznych nie kryła Karolina Gronau-Karendys – trenerka sekcji: - Choć warunki atmosferyczne w tym roku zdecydowanie nas nie rozpieszczały to dziewczyny dały z siebie naprawdę wszystko i osiągnęły wielki sukces. Każda z zawodniczek przyczyniła się do ostatecznego rezultatu i już nie możemy doczekać się kolejnych AMP!

Całą ekipę wspierał także Dariusz Adamczyk, który w tym roku prowadził treningi sekcji LA kobiet.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie:  Borys Paulina, Budzowska Łucja, Cudo Katarzyna , Felskowska Martyna, Forduńska Marcelina, Gierszewska Daria, Glaubert Weronika, Gołębiewska Julia, Hoffmann Natalia, Knak Magdalena, Kołatka Monika , Kujawska Ewa, Macieja Adrianna, Małczak Martyna, Pałejko Aleksandra, Posańska Kalina, Renke Maria, Serkowska Laura , Sulewska Natalia, Zygadlińska Magdalena, Ławrukajtis Anna,
Trenerzy: Karolina Gronau-Karendys, Dariusz Adamczyk