AMP 2021: Szczypiornistki PG zagrają w Finale Akademickich Mistrzostw Polski | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-05-24

AMP 2021: Szczypiornistki PG zagrają w Finale Akademickich Mistrzostw Polski

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Piłkarki Ręczne Politechniki Gdańskiej w grając w miniony weekend w Półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski, który odbył się w Warszawie zajęły 7 miejsce i zagwarantowały sobie awans to turnieju finałowego.

W fazie grupowej reprezentantki PG rozegrały 4 mecze, wygrywając jeden z nich. Gdańszczanki pokonały WUM Warszawa 29:15, a uległy kolejno AWF Warszawa 14:26, Politechnice Łódzkiej 26:14 oraz UAM Poznań 14:19. Jedno zwycięstwo wystarczyło jednak by wyjść z grupy z 4 miejsca i zmierzyć się w meczu o VII miejsce. W nim, nasze szczypiornistki stanęły na wysokości zadania i wygrywając 19:8 ostatecznie zajęły 7. Miejsce w turnieju.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 10-13 czerwca br. w Katowicach.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Chełkowska Marta, Chruściel Karolina, Chruściel Martyna, Dybowska Dominika, Gajewska Zuzanna, Grulkowska Karolina, Hofman Anita, Juć Aleksandra, Kunicka Magdalena, Lemańczyk Maja, Maciejewska Julia, Maciejska Iga, Siuda Julia, Szwonka Irena, Wartecka Olga, Zwolak Karolina
Trener: Krzysztof Kaszuba