AMP 2021: Srebrne medale UTE dla piłkarzy Politechniki Gdańskiej! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-24

AMP 2021: Srebrne medale UTE dla piłkarzy Politechniki Gdańskiej!

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Jednym z ostatnich turniejów Akademickich Mistrzostw Polski 2021 w tym roku był Finał AMP w Piłce Nożnej. W dniach 20-23 czerwca br. w Opolu 16 najlepszych akademickich drużyn w naszym kraju rywalizowało o tytuł Mistrzów Polski. Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście reprezentantów Politechniki Gdańskiej. Nasi zawodnicy po trzech dniach zmagań zajęli wysokie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wywalczyli srebrne medale UTE.

Turniej finałowy AMP nie należał do najłatwiejszych. Nie tylko ze względu na rywalizację sportową, ale również aurę pogodową. W trudnych warunkach, przy ponad 30 stopniowym upale piłkarze Politechniki Gdańskiej zmierzyli się w fazie grupowej z UKW Bydgoszcz (1:0), Uniwersytetem Szczecińskim (1:1) oraz WATem Warszawa (4:2). Wyniki te pozwoliły naszej drużynie na zajęcie 2 miejsca w grupie A i awans do ćwierćfinału.

W 1/8 turnieju piłkarze PG pokonali Politechnikę Rzeszowską 1:0. Mniej szczęścia nasi zawodnicy mieli w półfinale. Na tym etapie rozgrywek gdańszczanie ulegli drużynie PWSZ Nowy Sącz 0:3 i w swoim ostatnim spotkaniu rywalizowali jedynie o 3 miejsce.

W „małym finale” reprezentanci Politechniki Gdańskiej zmierzyli się z AGH Kraków. Po pełnym emocji meczu nasi zawodnicy ulegli minimalnie rywalom 1:2 i ostatecznie zajęli 4 miejsce w turnieju. W klasyfikacji Uczelni Technicznych podopieczni Andrzeja Busslera zdobyli srebrne medale.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Adamkiewicz Marcin, Andrzejewski Gustaw, Babiński Artur, Bodalski Artur, Brodnicki Marcel, Brudnowski Stefan, Budzich Konrad, Cichocki Robert, Dąbrowski Jakub, Filaszkiewicz Hubert, Gawron Szymon, Gibaszek Igor, Golc Jakub, Januszkiewicz Cezary, Jesiołkiewicz Rafał, Luliński Łukasz, Manuszewski Miłosz, Pierzchliński Tomasz, Siłkowski Albert, Wasilewski Dawid
Trener: Andrzej Bussler