AMP 2021: Znakomity występ pływaków PG na Akademickich Mistrzostwach Polski | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-02

AMP 2021: Znakomity występ pływaków PG na Akademickich Mistrzostwach Polski

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W miniony weekend w Lublinie nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Zawodniczki PG wywalczyły 11 miejsce w Klasyfikacji Generalnej oraz srebrne medale UTE, natomiast Panowie zajęli 12 miejsce i brązowe medale UTE.

Sztafeta 4x50m Mężczyzn - Brązowy medal UTE na 50 m stylem dowolnym

Ponadto wśród Pań, w wyścigu na 100 m stylem dowolnym Agata Kasprowicz zajęła 29 miejsce (4 miejsce UTE), Barbara Szyca była 35 (5 UTE), zaś Katarzyna Rumińska 42 (8 UTE). Tym samym stylem na 50 m Urszula Szymańska zajęła 18  miejsce (2 UTE), Agata Kasprowicz 36 (5 UTE), Barbara Szyca była 47 (7 UTE), zaś Katarzyna Rumińska 62  (11 UTE).

100 m stylem klasycznym Agata Chojnicka zajęła 35 miejsce (6 UTE). Natomiast na 50 m klasycznym Urszula Szymańska była 15 (2 UTE), a Agata Chojnacka 39 (8 UTE).

W wyścigu na 50 m stylem grzbietowym Sandra Arim dopłynęła na 33 miejscu (6 UTE), zaś Anna Sieńska na 42 pozycji (8 UTE). Na dwa razy dłuższym dystansie w tej samej konkurencji Sandra zajęła 29 miejsce (4 UTE), natomiast Anna 33 (6 miejsce).

Na 100 m stylem motylkowym Agata Maciesza zajęła 10 miejsce w klasyfikacji OPEN (1 miejsce UTE), natomiast Emilia Miszewska była 24 (5 UTE). Na 50 m tym samym stylem Agata była 19 (4 UTE), zaś Emilia 46 (9 UTE).

Sztafeta Kobiet 4x50m stylem dowolnym w składzie Agata Kasprowicz, Anna Sieńska, Emilia Miszewska oraz Katarzyna Rumińska zajęła 17 miejsce, zaś sztafeta Pań 4 x 50 m zmiennym (Arim, Maciesza, Szymańska, Szyca) wyścig zakończyła na 13 miejscu.

Mieszana sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym w składzie Paweł Frączek, Urszula Szymańska, Agara Maciesza, Dariusz Mech) zajęła 16 miejsce.

W rywalizacji mężczyzn na 100 m stylem dowolnym Dariusz Mech zajął 21 miejsce (6 UTE), natomiast na 50 m był 14 (3 UTE). Na tym ostatnim dystansie wystąpili również Piotr Arcimowicz i Mateusz Małecki. Pierwszy zajął 72 miejsce (16 UTE), zaś drugi był 75 (18 UTE).

Na 100 m stylem klasycznym Jakub Winiarski wyścig zakończył na 33 miejscu (8 UTE),, natomiast na 50 m tym stylem Mateusz Szczepankiewicz zajął 26 miejsce ?(6 UTE), a Winiarski 36 ( 9 UTE).

W wyścigu na 50 m stylem grzbietowym Szymon Kowalski zajął 33 lokatę (7 UTE), zaś Kamil Rubach był 38 (8 UTE). Na dwa razy dłuższym dystansie Paweł Frączek był 15 (2 UTE), zaś Szymon Kowalski 30 (4 UTE).

W naszym zespole, na 100 m „motylkiem” Mateusz Szczepankiewicz zajął 23 miejsce (8 UTE), a na 50 m Kamil Rubach był 51 (17 UTE), a Mateusz Małecki 53 ( 19 UTE).

Na 100 m stylem zmiennym w zespole PG najlepiej wypadł Paweł Frączek 16 (6 UTE), zaś Piotr Arcimowicz był 29 (12 UTE).

Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie Paweł Frączek, Szymon Kowalski, Mateusz Szczepankiewicz, Dariusz Mech zajęła 8 miejsce, natomiast sztafeta 4 x 50m zmiennym (Małecki, Rubach, Winiarski, Arcimowicz) zajęła 19 lokatę. Sztafeta 4x 50 m dowolnym wyścig zakończyła na 16 miejscu.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Arcimowicz Piotr, Arim Sandra, Bławat Agnieszka, Chojnicka Agata, Curyło Michał, Frączek Paweł, Janowicz Rafał, Kasprowicz Agata, Kopiczko Sandra, Kowalski Szymon, Maciesza Agata, Małecki Mateusz, Mech Dariusz,  Miszewska Emilia, Rubach Kamil, Sieńska Anna, Szczepankiewicz Mateusz, Szyca Barbara, Szymańska Urszula, Winiarski Jakub
Trenerki: Emilia Miszewska, Alicja Pęczak- Graczyk