Drużyny Fahrenheit Universities 3x3 na podium w Gdyni i estońskiej Viimsi | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-20

Drużyny Fahrenheit Universities 3x3 na podium w Gdyni i estońskiej Viimsi

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej

Ostatni weekend dostarczył kibicom koszykówki 3x3 wielu sportowych emocji.

W sobotę, 19 czerwca zespół Fahrenheit Universities 3x3 w składzie Mateusz Bierwagen, Mateusz Kostrzewski, Wojciech Fraś oraz Krzysztof Jakóbczyk w swoim międzynarodowym debiucie zajął  drugie miejsce w turnieju Alexela 3x3 Tallinn Open Quest Tour 2021 rozgrywanego w estońskim Viimsi. Turniej jest częścią Międzynarodowych Mistrzostw Estonii.

Udział w pierwszym zagranicznym turnieju zdecydowanie zaliczyć można do udanych! Po czterech wygranych spotkaniach, zawodnicy FarU w meczu finałowym ulegli dopiero po zaciętej dogrywce pierwszej Reprezentacji Estonii 16:18.

Nie jest to jednak ostatnie słowo w rywalizacji z cyklu Alexela 3x3. Drużyna Fahrenheit Universities 3x3 już wkrótce wróci do Estonii by wziąć rewanż na rywalach!

Nie mniej emocji było na lokalnych boiskach. W niedzielę, 20 czerwca dwa zespoły Fahrenheit Universities 3x3 wzięły udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju 3x3 Gdynia. Tym bardziej cieszy fakt, że obie nasze ekipy rywalizację zakończyły na podium.

Ekipa FarU Gdańsk w składzie Bartek Jankowski, Mariusz Konopatzki, Daniel Gołębiowski, Adrian Bogucki pokonała w finale drużynę Ambasadorów 3x3 w składzie  Adrian Mroczek-Truskowski, Thomas Davis, Łukasz Diduszko, Michał Natan Samsonowicz 20:17 i zdobyła złote medale!

FarU 3x3 Gdańsk w składzie Arkadiusz Kobus, Wojciech Pisarczyk, Michał Wojtyński i Tomek Rudko pokonał w „małym finale” Team Poland w olimpijskim składzie(Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski, Michael Hicksi Szymon Rduch) i turniej zakończył na 3 miejscu.

Warto dodać, że świetnie wypadły również drużyny, w skaldach których występują zawodnicy  Fahrenheit Universities 3x3. Wśród 42 sklasyfikowanych drużyn Kapitan Hak ze Stefanem Marchlewskim w składzie zajął 6miejsce, a NFZ z Kacprem Szuszkiewiczem był 10.