Politechnika Gdańska wkracza na siatkarskie parkiety | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-08-25

Politechnika Gdańska wkracza na siatkarskie parkiety

siatkówka
Tegoroczna przerwa wakacyjna przyniosła wiele zmian w sporcie wyczynowym na Politechnice Gdańskiej. Do grona drużyn, które reprezentować będą naszą uczelnię na ligowych parkietach dołączają siatkarze.

Na mocy porozumienia podpisanego pomiędzy Politechniką Gdańską a Gdańskim Klubem Sportowym Stoczniowiec męska drużyna siatkarzy w sezonie 2021/22 pod nazwą „Stoczniowiec Politechnika Gdańska” występować będzie w rozgrywkach drugiej ligi.  Umowę parafowali Krzysztof Kaszuba, Dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG oraz Marek Kostecki, Prezes Klubu.

Dzięki połączeniu tych dwóch instytucji, otwiera się nowa szansa dla sportowców, którzy grę na siatkarskich parkietach planują łączyć ze studiami na Politechnice Gdańskiej.

Infrastruktura, zaplecze zawodnicze oraz marka obydwu podmiotów z całą pewnością przyciągnie na PG zawodników, którzy będą chcieli rozwijać swoją siatkarską pasję i reprezentować uczelnię  na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Dzięki połączeniu sekcji siatkówki Politechniki Gdańskiej z sekcją siatkówki Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec zawodnicy, którzy do tej pory reprezentowali barwy PG na akademickich parkietach  oraz ci, którzy grali w barwach Stoczniowca, mogą połączyć siły i wspólnie walczyć o wyższe cele. Jednocześnie, przed zawodnikami i kibicami otwiera się mnóstwo nowych możliwości: rywalizacja z silnymi rywalami, wyjazdy po całym kraju; oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu i promocji drużyny.

Swoje mecze domowe zespół Stoczniowca Politechniki Gdańskiej rozgrywać będzie w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej;

Mamy nadzieję, że współpraca przyniesie obydwu stronom sukcesy oraz przyczyni się do promocji dyscypliny na północy Polski. 

132 wyświetleń