FarU Sport: Zespół AZS Fahrenheit Gdańsk wkracza na ligowe parkiety | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-17

FarU Sport: Zespół AZS Fahrenheit Gdańsk wkracza na ligowe parkiety

ręczni
Do grona zespołów występujących pod szyldem Fahrenheit Universities dołączają piłkarze ręczni. Zespół AZS Fahrenheit Gdańsk, bo pod taką nazwą nasi szczypiorniści przystępują do rozgrywek, występować będzie na drugoligowych parkietach.

Ten projekt to wspólna inicjatywa trzech uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w składzie znajdują się zawodnicy UG i PG, którzy uczestniczyli w ostatnich latach w Akademickich Mistrzostwach Polski. Skład jednak nie jest zamknięty i czekamy aż drużynę zasilą również studenci GUMedu. Trenerem zespołu jest Radosław Steege.

Na początek sezonu długo czekać nie będziemy. Akademicy swoje rozgrywki zainaugurują w niedzielę, 19 września br. w Bartoszycach. Rywalem będzie miejscowy BSMS.

Pierwszy mecz w Gdańsku zawodnicy FahrU rozegrają 25 września 2021 z MKS Sambor Latocha Agropom Tczew. Spotkanie odbędzie się w Centrum Sportu Akademickiego  Politechniki Gdańskiej (al. Zwycięstwa 12).

Terminarz spotkań zespołu AZS Fahrenheit Gdańsk znaleźć można TUTAJ ->