Gala Sportu Akademickiego 2021 za nami | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-22

Gala Sportu Akademickiego 2021 za nami

gala
W czwartek, 21 października br. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się coroczna Gala Sportu Akademickiego. Podsumowano na niej akademickie zmagania sportowe oraz wręczono szereg nagród i wyróżnień dla sportowców, którzy w 2021 roku reprezentowali barwy AZS.

Politechnikę Gdańską na Gali reprezentowali prof. Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej, Krzysztof Kaszuba, Dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG, Andrzej Bussler, Prezes AZS PG oraz Kazimierz Rozwadowski, z-ca Dyrektora w CSA PG.

Tegoroczna Gala nie odbyła się w Gdańsku przypadkowo. Największe święto sportu akademickiego połączone zostało z obchodami 100-lecia AZS Gdańsk. Z tej okazji, Rektor Politechniki Gdańskiej, a zarazem Prezes AZS Gdańsk, prof. Krzysztof Wilde odebrał liczne gratulacje oraz upominki m.in. z rąk Prezesa Zarządu Głównego AZS , prof. Alojzego Nowaka.Ponadto, otrzymał Złoty Medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Podczas Gali uhonorowano także tegorocznych medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio, będących zawodnikami AZS oraz byłych zawodników, medalistów olimpijskich w przeszłości związanych z AZS Gdańsk.

Co dla nas najważniejsze, podczas Gali nagrodzone zostały najlepsze Uczelnie, które triumfowały w Akademickich Mistrzostwach Polski 2021. Przypomnijmy, że po raz drugi z rzędu Politechnika Gdańska odebrała statuetki dla Akademickiego Mistrza Polski oraz najlepszej Uczelni Technicznej w kraju!
Gratulujemy!