PG srebrnym medalistą Akademickiego Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-13

PG srebrnym medalistą Akademickiego Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym

kolarstwo
W sobotę, 9 października br. w Nowym Targu odbyła się pierwsza edycja Akademickiego Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym
Na starcie stanęło blisko 60 kolarzy i kolarek z całej Polski, w tym czworo reprezentantów Politechniki Gdańskiej na co dzień trenujących w sekcji kolarstwa górskiego PG pod okiem trenerki Marty Parafiniuk.

W zawodach najlepiej wypadł Marcin Małas, który zawody ukończył na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej. Nasi zawodnicy zajęli także 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, na którą złożyły się czasy uzyskane przez 2 mężczyzn i 1 kobietę

Zawody zostały perfekcyjnie przygotowane przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową i już wiadomo, że kolejna edycja Akademickiego Pucharu Polski zostanie rozegrana w maju