Załoga PG Racing wygrywa Finał Pucharu Polski kl. Omega Sport | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-13

Załoga PG Racing wygrywa Finał Pucharu Polski kl. Omega Sport

zagle
W dniach 09-10 października 2021 w Mikołajkach odbyły się ostatnie finałowe regaty Porta – Puchar Polski w klasie  Omega.

W rywalizacji Sport zwyciężyła załoga PG Racing Marcina Styborskiego (Paweł Leksycki, Dawid Płotka), która po raz trzeci z rzędu zdobyła Puchar Polski w/w klasie.

Do klasyfikacji generalnej liczone było pięć najlepszych wyników z sześciu startów. W nich, załoga PG wygrała 4 razy, a raz była druga.

Pozostałe załogi PGRacing w Mikołajkach zajęły następujące miejsca :  załoga Aleksandry Jędryczak (Patryk Kosmalski, Bohdan Kravchenko) - 11 miejsce, załoga Janka Stremlau (HannaDzik, Tomasz Kochanowski) - 12 miejsce.

Warto przypomnieć,  że załoga POL 377 Marcina Styborskiego, wygrała  w tym sezonie Akademickie Mistrzostwo Polski w Wilkasach oraz Mistrzostwa Polski kl. Omega Sport w Zbąszyniu.

W skład załogi wchodzili w całym sezonie 2021: Paweł Leksycki, Dawid Płotka , Karolina Żurek i gościnie Maciej Chatłas.