PLA 3x3: NFZ od wygranej rozpoczyna II edycję Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-27

PLA 3x3: NFZ od wygranej rozpoczyna II edycję Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3

pla
Broniąca tytułu Mistrza Pomorskiej Ligi Akademickiej z pierwszej edycji ligi ekipa NFZ już w pierwszym turnieju II edycji pokazała, że w tym sezonie będzie równie groźna co przed rokiem. „Medycy” w składzie Kacper Jastrzębski, Aleksander Winkel oraz Jacek Chojnacki pokonali w finale Trouble Makers (Maciej Birn, Maciej Dalak, Роман Веробей) 21:13.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna E3 (Vadim Baranov, Serhii Blindar, Jacek Markowski, Miłosz Nycz).

W sobotnim turnieju wystąpiło 48 uczestników, w tym 24 z przynależnością akademicką z 10 uczelni. Najskuteczniejsi okazali się studenci WSB Gdańsk, którzy zdobyli 180pkt. Druga pod względem skuteczności okazała się  AWFiS Gdańsk – 165pkt, zaś trzecie miejsce zajęli studenci Politechniki Gdańskiej – 150pkt).

Turniej transmitowany był na żywo w Internecie

Już dziś można zapisać się na drugi turniej Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3
Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki