PLA 3x3: MTL zwycięzcą II edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-19

PLA 3x3: MTL zwycięzcą II edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3!

pla
W turnieju finałowym udział wzięło 12 drużyn, a najlepsza okazała się ekipa MTL, która w finale wystąpiła w składzie Paweł Pawłowski, Marcin Chudy, Marcin Malczyk, Mateusz Nitsche. W najważniejszym meczu pokonali oni Elektrykę West (Karol Gajdamowicz, Przemek Michałowski, Paweł Perkowski, Kacper Szymański) 21:18. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar oraz nagrodę finansową w wysokości 2000zł, zaś na drugą drużynę turnieju czekało 1000 zł. Ponadto, obie ekipy otrzymały nagrody rzeczowe.

W meczu o 3. miejsce grający po raz pierwszy w Pomorskiej Lidze Akademickiej zespół Najgorszy Jest Wiatr (Dawid Golus, Łukasz Kasperzec, Artur Wlodarczyk, Mateusz Łopatkiewicz) pokonał Dachy z Nieba (Patryk Smugała, Krystian Reszka, Maciej Jatkowski) 21:12. Trzecia drużyna wywalczyła 500 zł w gotówce oraz nagrody rzeczowe.

Ponadto, podczas turnieju uhonorowana została najlepsza drużyna sezonu zasadniczego. Zespół NFZ otrzymał pamiątkowy puchar, 1000 zł w gotówce oraz voucher na 1000 zł do SK Store.

W  Finale II edycji PLA wystąpiło  47 zawodników, w tym 32 z przynależnością akademicką z 15 uczelni.

Spośród wszystkich szkół wyższych najwięcej punktów zdobyła dziś Politechnika Gdańska (230). Drugie miejsce Uniwersytet Gdański (200), a trzecie WSB (160).

W turnieju udział wzięło 9 debiutantów. Indywidualnie swój rekord zdobytych punktów ustanowił Krystian Gładikowski (17 pkt). Pod względem rekordów w liczbie celnych rzutów za 2 ustanowili lub wyrównali: Krystian Gładikowski (7) oraz Marek Piątkowski 2

Nagrodę dodatkową – 500 zł w gotówce wylosowała na zakończenie turnieju drużyna Przycinaki.

Podczas finału nie mogło zabraknąć konkursu rzutowego - Bukowski Shoot Out Contest, w którym zwyciężył po raz drugi z rzędu Krystian Reszka. Nagrodę, 200 zł w gotówce, ufundował Bukowski Serwis.

Choć za nami finał II edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3, my nie zwalniamy tempa!

Już dziś zapraszamy na pierwszy turniej III edycji PLA 3x3. Odbędzie się on w sobotę 5 marca o godz. 16:00.

ZAPISY

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3
Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, Spalding, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport,